- ATI Catalyst Mobile dla wszystkich laptopów
- Pobierz Pakiet zgodności formatu plików pakietu Microsoft Office dla programów Word, Excel i PowerPo
- 8-rdzeniowy procesor Intela dla graczy
- Najnowszy czterordzeniowy Tablet – Asus Transformer Prime TF301T – już do kupienia u nas
- OPTIpad NAVI 610 - wakacyjna nawigacja GPS już dostępna!
W porównaniu do plazmy i LCD, technologia laserowej telewizji jest o połowę tańsza, dysponuje dwa razy większą paletą kolorów i zużywa o trzy czwarte mniej energii.
Technologia laserowej telewizji świetnie sprawdzi się w projekcji, zarówno przedniej jak i tylnej. Prawdopodobnie zastąpi lampy UHP, które są powszechnie stosowane w obecnych projektorach. Novalux przedstawiła swoją technologię zeszłej jesieni, pokazując różnice między 50 calowym laserowym Mitsubishi o tylnej projekcji a innym plazmowym telewizorem Mitsubishi. Specjalnie zaprojektowany telewizor laserowy oferował znacznie bogatszy obraz.
Podczas gdy produkty Mitsubishi wykorzystane były jako część prezentacji, japońska firma elektroniczna była nieobecna podczas pokazu Novalux. Chodziło raczej o to, aby pokazać, że standardowe telewizory Mitsubishi mogą być bez problemu wyposażone w lasery. "Wzięliśmy pierwszy lepszy telewizor projekcyjny Mitsubishi, usunęliśmy lampę i kolorowe koło, zainstalowaliśmy lasery i stworzyliśmy tym samym własny telewizor," wyjaśnia Greg Niven, wice szef marketnigu w firmie Novalux. Dodał także, że sprzęt wyposażono tylko dla potrzeb demonstracyjnych w związku z czym cena urządzeń jest ogromna.
Od tego czasu Mitsubishi planuje uruchomienie produkcji laserowych telewizorów. Niven nie był jednak w stanie powiedzieć czy japoński gigant wykorzystuje technologię Novalux. Z kolei Sony przedstawiła podczas tegorocznego Consumer Electronic Show laserowy telewizor wyposażony w technologię Novalux. Formalnie jednak firma nie przedstawiła jeszcze produktu opartego na laserach.
Więcej na łamach serwisu www.benchmark.pl