- ATI Catalyst Mobile dla wszystkich laptopów
- Pobierz Pakiet zgodności formatu plików pakietu Microsoft Office dla programów Word, Excel i PowerPo
- 8-rdzeniowy procesor Intela dla graczy
- Najnowszy czterordzeniowy Tablet – Asus Transformer Prime TF301T – już do kupienia u nas
- OPTIpad NAVI 610 - wakacyjna nawigacja GPS już dostępna!
Trzej studenci informatyki z Uniwersytetu Warszawskiego zwyciężyli w 31. dorocznym Akademickim Konkursie w Programowaniu Zespołowym w Tokio. O wynikach konkursu poinformował organizator imprezy - Association for Computing Machinery na swojej stronie internetowej (http://icpc.baylor.edu/icpc/).
Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym (International Collegiate Programming Contest - ICPC) cieszą się ogromnym prestiżem w środowisku informatyków. W konkursie co roku rywalizują ze sobą najlepsi studenci informatyki z całego świata.
- Zawody organizuje ACM - największa i najstarsza - założona w 1947 r. - międzynarodowa organizacja informatyczna, która skupia ponad 80 tys. członków - powiedział informatyk Andrzej Gąsienica-Samek.
W 2003 r. sam był członkiem studenckiego zespołu z UW, który również zwyciężył w konkursie.
Tegoroczne, trzydniowe zawody zakończyły się w czwartek. W finale wzięło udział 88 drużyn z całego świata. W eliminacjach wyłoniono je spośród ponad sześciu tysięcy zespołów z niemal 1800 uniwersytetów.
Polski zespół wygrał rywalizację, rozwiązując osiem z dziesięciu zadań, jakie przygotowali organizatorzy.
W skład zwycięskiego zespołu weszli: Marek Cygan - student IV roku informatyki, Marcin Pilipczuk z IV roku jednoczesnych studiów informatyczno-matematycznych oraz Filip Wolski z I roku jednoczesnych studiów informatyczno-matematycznych.
Drugie miejsce zajął zespół z uniwersytetu Tsinghua z Chin, rozwiązując siedem zadań. Na trzecim miejscu uplasował się zespół z Sankt Petersburga, a na czwartym - studenci z prestiżowej amerykańskiej uczelni technicznej MIT. Ostatnie dwa zespoły rozwiązały po sześć zadań.
Opiekunami polskiej drużyny są profesorowie UW, Krzysztof Diks i Jan Madey.
Programowanie zespołowe to silna strona polskich studentów. Na podium Akademickiego Konkursu w Programowaniu Zespołowym studenci z UW stanęli po czteroletniej przerwie.
Rok temu 2. miejsce zajęli studenci z Uniwersytetu Jagiellońskiego, a w 2005 r. 5. miejsce zdobyła ekipa z Uniwersytetu Wrocławskiego
źródło: www.onet.pl